24.07.2018

   23 липня 2018 року в Україні завершила роботу делегація Міністерства сільського господарства, лісництва та рибальства Японії, яка працювала в Україні з 16 липня та проводила аудит системи державного контролю при виробництві м’яса птиці та продуктів з нього.

   Під час візиту представники місії ознайомилися з функціями і повноваженнями Держпродспоживслужби та її територіальних органів, системою державних лабораторій та лікарень ветеринарної медицини, державною програмою спостереження за грипом птиці, також вивчили дієвість державної лабораторної мережі з діагностики хвороб птиці, проведені заходи при ліквідації спалахів високопатогенного грипу птиці в Україні в попередні роки. Особлива увага була приділена реєстрації потужностей з вирощування птиці, здійсненні офіційного контролю за дотриманням вимог біобезпеки в них та системі сертифікації продукції.

   Під час роботи в Україні японські колеги побували в Київській, Вінницькій та Івано-Франківській областях. Зокрема, представники місії відвідали Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, прикордонний інспекційний пост та подвірне господарство у Київській області, птахофабрику на Вінниччині, а також підприємство (ферма, бійня, переробка) на Прикарпатті.

   За результатами місії буде складений офіційний звіт, після чого сторони зможуть приступити до наступного етапу – відпрацювання умов експорту м’яса птиці та продукції з неї до Японії та узгодження ветеринарного сертифіката на експорт, що відкриє ринок Японії для зазначеної вітчизняної продукції.