27 березня 2018 року Асоціація українських виробників "Морозиво і заморожені продукти" прийняла участь у круглому столі на тему"Ефективні інструменти для розвитку малого та середнього бізнесу", який провела Торгово-промислова палата України спільно з громадськими радами при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі та при Державній регуляторній службі. 

Програмою  круглого столу передбачалося дві презентації, а саме:

"Вексельні розрахунки як ефективний  інструмент доступу бізнесу (особливо – МСП) до дешевих фінансів" (спікер Тетяна Рудненко, голова ГО «Агентство з розвитку вексельного ринку» (ABMD)) (додається).

Анонс презентації: Невикористані  можливості вексельних розрахунків для залучення додаткових  і дешевих обігових коштів. Стан і проблематика сучасного вексельного ринку України. Стратегія реформування вексельного ринку як шлях зниження ризиків вексельного обігу та захисту бізнесу від законодавчих, регуляторних, судових, фінансових ризиків. Експертна допомога бізнесу від ABMD.

Використання векселів сприятиме вирішенню однієї з головних проблем МСП − доступу до фінансування в умовах тотального дефіциту обігових коштів і дорожнечі кредитів шляхом забезпечення МСП додатковими ліквідними оборотними коштами (векселі, авальовані банками) за ціною, яка в 3−5 разів нижче вартості кредитів.

"Нові регуляторні інструменти для захисту інтересів малого бізнесу та посилення впливу бізнес-асоціацій (громадськості в цілому) на прийняття регуляторних рішень" (спікер Ю. Юрченко, експерт з регуляторної політики Центру комерційного права) (додається).

Анонс презентації: Демонстрація нових можливостей для захисту інтересів малого бізнесу та посилення впливу бізнес-асоціацій (громадськості в цілому) на прийняття регуляторних рішень за допомогою нових регуляторних інструментів, таких як: М-тест, калькулятор адміністративного навантаження, калькулятор визначення корупційних ризиків, оцінки впливу регуляторних актів на конкуренцію, реєстру відстежень результативності регуляторних актів.

Під час круглого столу було продемонстровано нові можливості для захисту інтересів малого бізнесу та посилення впливу бізнес-асоціацій (громадськості в цілому) на прийняття регуляторних рішень за допомогою М-тесту. Він є калькулятором адміністративного навантаження, визначення корупційних ризиків, оцінки впливу регуляторних актів на конкуренцію, реєстру відстежень результативності регуляторних актів. 

Окремо зазначалось, що для захисту інтересів малого та середнього  бізнесу (зокрема прав вексельних кредиторів) необхідно наполягати на обов’язковому використанні органами влади регуляторних інструментів при введенні регуляторних актів. 

Заради забезпечення сприятливих умов для розвитку бізнесу в Україні учасники круглого столу підтвердили свою готовність до активної та системної співпраці, до конструктивного діалогу і прийняли  рішення звернутися до прем’єр-міністра України В. Гройсмана  з проханням  доручити центральним органам виконавчої влади опрацювати ініціативи, викладені в рекомендаціях круглого столу (додається), та вжити відповідних заходів для втілення їх у життя.