Уряд затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності, а також порядок визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю операторів ринку (потужностей) Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

   Відповідна постанова Кабінету Міністрів «Деякі питання здійснення планових заходів державного контролю Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» від 31 жовтня 2018 р № 896 оприлюднена на Урядовому порталі.

   Постанова розроблена відповідно до норм двох законів: Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоровя та благополуччя тварин» та Закону України «Про ветеринарну медицину».

   Постанова затверджує Порядок визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю відповідності діяльності операторів ринку (потужностей) вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин, які здійснюються державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від її провадження.

   Це черговий крок України до гармонізації вітчизняного законодавства згідно з Регламентом ЄС № 854/2004, № 882/2004 та Директиви Ради ЄС №97/78/ЄС.

   Прийняття постанови дозволяє оператору ринку та представникам територіальних органів Держпродспоживслужби приймати прозорі та узгоджені рішення щодо частоти перевірок, що повинні здійснюватися відносно суб’єкта господарювання в залежності від категорії ризику, в якій він знаходиться.

   З прийняттям цього документу Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, що підлягає державному ветеринарно-санітарному контролю і нагляду, і визначає періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною ветеринарною та фітосанітарною службою (постанова Кабінету міністрів України від 17 червня 2015 р № 402) визначаються такими, що втратили чинність.

   З текстом Постанови можна ознайомитися за посиланням:

https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/deyaki-pitannya-zdijsnennya-planovih-zahodiv-derzhavnogo-kontrolyu-derzhavnoyu-sluzhboyu-z-pitan-bezpechnosti-harchovih-produktiv-ta-zahistu-spozhivachiv?fbclid=IwAR3ezlFxzsCYXDX0Y9zapdOzyqcrCkmahfqYQ5UNfOxFBY_yQjBwdE6lLkc