Підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС стало наочним виявленням прагнення країни бути частиною європейської спільноти через політичну асоціацію та економічну інтеграцію на основі спільних цінностей, якими є верховенство права та дотримання прав і свобод людини. Фактично, зобов’язання України в рамках Угоди про асоціацію є дорожньою картою реформування країни, закріпленою в міжнародному договорі.

   ЄС надає Україні підтримку за різними програмами і з використанням різних механізмів, які включають технічну допомогу, бюджетну підтримку, макрофінансову допомогу, фінансування інфраструктурних проектів. Напрямки підтримки України ЄС переважно відображають окремі розділи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також відповідають пріоритетам, визначеним у Європейській політиці сусідства. Одночасно з ЄС допомогу Україні надають також інші міжнародні організації та країни.

   Водночас, поки що без відповіді залишається одне з ключових питань координації міжнародної допомоги. Зокрема, спілкування з представниками зацікавлених сторін свідчить, що координація міжнародної допомоги в Україні, зокрема узгодження пріоритетів допомоги та пріоритетів стратегічних документів України, залишається недостатнім. Представлений у цьому звіті аналіз саме покликаний зробити внесок до дискусії щодо узгодженості пріоритетів підтримки донорів України та пріоритетів розвитку України. Аналіз передусім стосується підтримки України з боку Європейського Союзу.

   При цьому, автори не могли обійти увагою підтримку, надану іншими донорами.

   Аналіз здійснювався як за допомогою вивчення наявних звітів і досліджень на тему підтримки України донорами та наявної статистики, так і за допомогою інших інструментів, зокрема ідеться про інтерв’ю та зустрічі з представниками європейської делегації, українських органів влади та громадянського суспільства.

   Варто зазначити, що в рамках цього дослідження автори не ставили завдання проаналізувати всі наявні програми підтримки та всі напрямки допомоги, а радше спробували виділити основні програми та проекти, щоб виявити можливі обмеження у використанні допомоги та зробити висновки на майбутнє.

   Також у звіті не йдеться про ефективність допомоги, а радше робиться спроба зрозуміти, якими є пріоритети України та донорської допомоги. Отже, це, імовірно, лише початок дискусії щодо пріоритетів допомоги.

Для перегляду матеріалів перейдіть за цим посиланням