27.07.2017

   Асоціація виробників молока (АВМ) відкриє Лабораторію якості молока, яка допоможе фермерам долати проблему маститів ВРХ та перевіряти молоко на наявність у ньому антибіотиків.

   Про це розповів директор лабораторії, кандидат ветеринарних наук, доцент Андрій Білан, передає прес-служба АВМ.

   «Створенню лабораторії сприяло кілька причин: бажання виробників збільшити кількість молока екстра; скарги на низьку закупівельну ціну, яку встановлюють переробні підприємства; аналіз та перспектива подальших потреб молочних господарств, що планують розвиватися», ― розповів Білан.

   «Наприклад, як збільшити кількість та якість молока, коли корова вже досягла піку своєї продуктивності, а такі захворювання як мастит знижують ці показники? Відповісти на це запитання допоможе всебічний аналіз молока та підбір генетичного покращувача. Крім того деякі керівники с/г підприємств забувають або не розуміють конверсії рослинного корму у продукцію тваринництва і що при цьому отриманий прибуток значно вищий», ― додав він.

   За словами експерта, основна діяльність лабораторії полягає у всебічному контролі процесу виробництва молока, що включає контроль якості сировини; участь в обґрунтуванні відповідних технологічних схем, спрямованих на забезпечення стабільності і високої якості продукції; контроль технологічних процесів виробництва, спрямований на дотримання встановлених технічних умов, технологічних схем та інструкції; контроль санітарного стану виробничих приміщень, обладнання, тари, інвентарю; впровадження в практику роботи лабораторії новітніх досягнень в області методів контролю.

   «Нині я вивчаю досвід провідних лабораторій різних країн, які займаються подібною проблематикою або дотичні до неї. Для прикладу, досліджую діяльність експертів Національної молочної лабораторії Великобританії та Національного інституту ветеринарних досліджень Польщі», ― зазначив Білан.

   «Безумовно, наша лабораторія має майбутнє та ряд важливих факторів, які аргументують її потрібність для ринку. А це: створення системи незалежних референс-лабораторій для господарств у різних регіонах України; впровадження сучасних методів діагностики і типування збудників інфекційних хвороб. Збудників маститу і супутніх хвороб. Надалі можемо досліджувати будь яке захворювання збудників та продукт; вступ до National Mastitis Counsil (Національна маститна рада США); створення єдиної системи підготовки кадрів та методологічної бази для проведення лабораторних досліджень; надання практичних рекомендацій, щодо зниження використання антибіотиків при лікуванні маститу», ― зазначив експерт.